Reżyser
REŻYSER

Jacek Szymczak

1556321_10203429205635458_648649231_o-e1659994283929

Biografia

Reżyser, operator, fotograf, producent. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz TVN Media School.

Absolwent PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi – w 2004 roku ukończył Wyższe Studium Realizacji Telewizyjnej. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuki filmowej na Wydziale Operatorskim PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Produkcji Filmowej. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz w Akademii Krakowskiej na wydziale produkcji. Pomysłodawca, współzałożyciel i wykładowca TVN Media School – programu edukacyjnego dla telewizyjnych i filmowych twórców zrzeszonych w telewizji TVN. W latach 2010-2013 wykładowca Film Spring Open.

Od 2001 roku związany z telewizją TVN. Na co dzień zajmuje się pracą nad telewizyjnymi formatami współtworząc seriale i programy telewizyjne, a także kampanie reklamowe. Autor scenariuszy i reżyser kilkudziesięciu teledysków oraz reklam.

Biografia ze strony filmweb.pl

Infovide-Matrix Diving Exploration 2007 to podwodna zorganizowana w czerwcu 2007 roku u wybrzeży półwyspu Synaj. Celem projektu była eksploracja niedostępnych dla człowieka i jeszcze nigdy nie odkrytych zakątków Morza Czerwonego. By zweryfikować ukształtowanie terenu Jurek Błaszczyk dotarł na głębokość 231 metrów i tym samym pobił rekord Polski w nurkowaniu głębokim. Ściana w okolicy The Bells jest jednym z najciekawszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Do czerwca 2007 roku wszelka wiedza na temat tego miejsca kończyła się na 220 metrach. Film pokazuje towarzyszące bohaterom emocje, opowiada jak przyjaźń, ciekawość świata, zgrany zespół, doprowadzają do tego, że człowiek zdolny jest pokonać własne słabości, przekroczyć granice by zrealizować swoje marzenia.

ReżyseriaJacek Szymczak
ScenariuszJacek Szymczak
ProducentJacek Szymczak
ProdukcjaInfovide-Matrix S.A.
GatunekDokumentalny
ProdukcjaPolska
Rok produkcja2008
Czas trwania47 minut
Premiera2008 (Światowa premiera kinowa)
NagrodyFilm dostał 1 nominację

Obsada i twórcy

NarratorBrygida Turowska
MontażWojciech Włodarski
Jarosław Szopiński
MuzykaAleksandr Maksimov
Operator kameryJacek Szymczak
Borys Stokalski
Brygida Turowska
Zdjęcia specjalneJacek Szymczak
Roman Hłobaż
Brygida Turowska
UdźwiękowienieJacek Onaszkiewicz, Łukasz Rybak
FotosyDariusz Sepioło
GrafikaJarosław Szopiński